Рекомендовано
Адреса:
вул. Д. Загула, 13, м. Вижниця, Чернівецька обл., 59200
Телефон:
+38 (03730) 2-11-78.
Електронна пошта:
Сторінки в соціальних мережах:
Місце на мапі:
Статус:
Державний
Форма навчання:
Денна, Заочна
Рік заснування:
1905
Акредитація:
I
Керівник закладу освіти:
Гаврилюк Роман Миколайович

Додаткова інформація

Там, де процвітають ремесла…

Вижниччина знана художніми народними промислами, які є невід’ємною складовою культури та увібрали в себе риси, притаманні гульському етнографічному регіону України.  Здавна тут сформувався свій стиль вишивки, виготовлення килимів, обробки деревини, розпису писанок.

З покоління в покоління передавалися таємниці технічної та технологічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів. Упродовж століть десятки й сотні майстрів – килимарниці, вишивальниці, ткачі, гончарі, різьбярі по дереву, майстри декоративного розпису, золотарі-ювеліри, ковалі, майстри лозоплетіння і художньої обробки шкіри та багатьох інших професій – створювали речі, необхідні людям у побуті. Кращі з них ми називаємо тепер творами народного мистецтва.

Художні вироби майстрів Вижниччини вирізняються локальною художньою образністю, орнаментикою, формотворенням тощо. Самобутні художні промисли гуцулів - різьба по дереву, ткацтво, художня вишивка, кераміка та писанкарство - плекаються і дотепер.

Офіційний Telegram-канал https://t.me/vfcmd_official

Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка надає можливість здобути освіту за 10-ма мистецькими спеціалізаціями:

ХУДОЖНЯ ОБРОБКА ДЕРЕВА

Спеціалізація, на якій вивчають види та техніки різьби. Столярну й токарну справи, проєктування меблів і малих архітектурних форм, інкрустації по дереву, бондарство та випалювання, традиційне українське та буковинське народне мистецтво. Художня обробка дерева – найдавніший вид декоративно-прикладного мистецтва, виготовлення оригінальних виробів з дерева різноманітного функціонального призначення.

1 ХОД

ХУДОЖНЯ ОБРОБКА МЕТАЛУ (ювелірна справа)

Робота ювеліра дуже копітка. Тут потрібно мати не лише знання і талант, а й гарний зір, кольоросприйняття, координацію рухів, уміння концентруватися, витримку та, безумовно, художній смак. Студенти цієї спеціалізації вже під час навчання реалізують себе як висококласні ювеліри - вони перемагають у найпрестижніших фахових конкурсах, беруть участь у міжнародних виставках: "Ювелір Експо", "Є ідея", "Краща ювелірна прикраса року", "Конкурс ювелірних ескізів" та ін.

2 ХОМ

ХУДОЖНЄ КОВАЛЬСТВО

 Ковальство, як мистецтво виготовлення різноманітних виробів з металу, є однією із найдревніших професій. У наш час, незважаючи на масове промислове виробництво металевих виробів, не зникає інтерес до ручної авторської художньої обробки металу. Нове покоління митців-ковалів відроджує традиції та створює унікальні просторові композиції, втілені у металі.

3 ХК

ХУДОЖНЄ ТКАЦТВО

Ткацтво належить до самобутніх видів народної творчості, що має багаті мистецькі традиції. У наш час художнє ткання знаходиться на високому рівні свого розвитку. Удосконалюються технічні прийоми виготовлення тканин, збагачуються їх орнаментальні та колористичні рішення. Викладачі виховують у своїх студентів художній смак, розвивають у них бажання до творчості, проєктування та виконання найрізноманітніших виробів: одягу, серветок, рушників, гобеленів, килимів, накидок на крісла, сумки тощо.

4 ХТ

ХУДОЖНЯ ВИШИВКА, МОДЕЛЮВАННЯ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ОДЯГУ

Вишивка -  класичний вид українського народного мистецтва, що є важливою складовою мистецтва Буковини. Особливе місце на спеціалізації посідає створення одягу та оздоблення його вишивкою. Беручи за основу вивчення народного костюма, майбутні фахівці розробляють моделі вбрання, в яких кольорова гама, декор та сучасний крій органічно поєднуються та створюють нові, сучасні, художні образи. Роботи молодих дизайнерів-модельєрів є учасниками та переможцями багатьох обласних, республіканських, міжнародних виставок, конкурсів, фестивалів.

 

5 ХВ 

ООБРАЗОТВОРЧЕ ТА ДЕКОРАТИВНЕ МИСТЕЦТВО

Спеціалізація, що готує художника-педагога. За час навчання студенти вивчають цілий ряд фахових предметів, таких, як педагогіка, психологія, методика викладання спеціальних дисциплін, методика виховної роботи в школі тощо. Опановують професійні дисципліни: рисунок, живопис, композиція, професійну майстерність, основи моделювання одягу, ліпку, дизайн традиційної української іграшки та ін.

1 04 1ЖИВОПИС ТА ГРАФІКА

Навчання за цим фахом передбачає спеціалізоване глибоке вивчення теоретичних та академічних мистецьких дисциплін: рисунок, графічні мистецтва, скульптура, живопис, композиція, історія мистецтва тощо. Художник-живописець, художник-графік - творчі професії, що вимагають від людини вміння володіти широким спектром вмінь та технік, починаючи процес від ескізу та завершуючи творчою роботою.

7 ЖГ

ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА

Дизайнер у наш час – різнопланова професія. Створюючи простір з неповторним стилем, енергетикою, втілюючи ідеї нового інтер’єру, спочатку в ескізі, а потім у кресленнях, дизайнер інтер’єрів реалізує себе не лише як художник, але і як конструктор, проєктувальник  тощо. Фахові дисципліни: композиція, професійна майстерність, технологія і матеріалознавство, основи формоутворення, шрифти і проєктна графіка, комп’ютерне проєктування та ін.

8 ДС

ДИЗАЙН ОДЯГУ

Дизайн одягу в нашій країні стає все більш престижною і перспективною спеціалізацією. Наші студенти ґрунтовно вивчають основи теорії та методики дизайну, макетування, методику дизайн – проєкту, основи конструювання одягу, комп’ютерне моделювання тощо. Робота в цьому напрямку надає безліч можливостей для творчої реалізації, кар’єрного росту і перспективи працювати «на себе». Все залежить виключно від якісної освіти і закоханості у свою справу.

9 ДО

ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН

Графічний дизайн застосовується сьогодні в найрізноманітніших галузях. Це поліграфія - для створення дизайну журналів, книг та газет. Це розробка фірмового стилю компаній в тому числі логотипів і фірмових знаків, робота з сучасним графічними редакторами, знання композиції, рисунка, живопису, шрифтів, кольорознавства... Сьогодні графічний дизайн став основним засобом комунікації. З його допомогою привертають увагу аудиторії. Тож більш сучасної й актуальної професії годі й шукати!

10 ГД

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.