Рекомендовано
Адреса:
62483, Харківська область, Харківський район, п/в “Докучаєвське - 2”
Телефон:
+38 (0572) 99-74-01, тел./факс: (057) 709-03-00, (057) 709-03-10
Електронна пошта:
office@knau.kharkov.ua
Сторінки в соціальних мережах:
Статус:
Державний
Форма навчання:
Денна, Заочна
Рік заснування:
1816
Акредитація:
IV
Керівник навчального закладу:
Ульянченко Олександр Вікторович

Додаткова інформація

Флагман аграрної освіти Слобожанщини

Сьогодні Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва – це потужний заклад вищої освіти IV рівня акредитації, який інноваційно розвивається та запроваджує сучасні європейські технології освіти. За 201 рік своєї історії університет підготував понад 100 тисяч фахівців-аграріїв для України, ближнього та далекого зарубіжжя. 

Пройшовши складний шлях становлення й утвердження своїх принципів, професійного росту і примноження здобутків, ХНАУ, який було засновано у 1816 році, перетворився на потужний центр підготовки аграрних кадрів. 

Гордістю університету завжди були люди. Славетна когорта всесвітньо відомих учених-педагогів не тільки готувала фахівців для аграрного сектора, але і своїми видатними науковими досягненнями й відкриттями значно збагатила та піднесла всю світову аграрну науку, освіту і практику.

Сотні наших учених-педагогів – лауреати вітчизняних і зарубіжних найпрестижніших премій і відзнак, серед них: засновник української школи біохіміків – академік О.В. Палладін; І.І. Лукінов, видатний економіст, академік, віце-президент Академії наук України; О.М. Онищенко, відомий економіст-аграрник, академік НАН України; відомий на весь світ ґрунтознавець, перший президент Української академії сільськогосподарських наук – академік О.Н. Соколовський; основоположник науки про ліс і лісову дослідницьку справу – академік Г.М. Висоцький; один із засновників вітчизняної селекції – академік В.Я. Юр’єв; видатний фітопатолог-імунолог – академік Т.Д. Страхов; засновник наукової школи з алелопатії рослин – професор Г.Ф. Наумов та багато ін. Особливий внесок у розвиток університету зробив всесвітньовідомий вчений, засновник генетичного ґрунтознавства В.В. Докучаєв, який понад 3 роки очолював університет, що зараз носить його ім’я.

За 201-річний період свого існування понад 100 тис. кваліфікованих, ерудованих і відданих своїй справі спеціалістів вийшли зі стін нашого славетного вишу. Підхопивши естафету знань і вмінь у своїх учителів, в Україні та далеко за її межами (понад 90 державах) випускники ХНАУ прославили ім’я докучаєвця своїми трудовими звершеннями.

Університет пишається випускниками, серед яких колишні міністри, Герої України, заслужені працівники сільського господарства, доктори та кандидати наук, керівники передових аграрних формувань України та ближнього зарубіжжя. Випускники ХНАУ працюють на керівних посадах органів влади по всій Україні (державні адміністрації, органи соціального страхування, фіскальні служби, КРУ, банківські, казначейські установи тощо).

Сьогодні ХНАУ є автономним навчально-науковим комплексом загальною площею 106,3 га. У складі агроуніверситету шість факультетів, 32 кафедри, Інститут підвищення кваліфікації; фундаментальна бібліотека, яка нараховує понад 600 тис. примірників різногалузевих видань 11-ма мовами світу з усіх питань сільського господарства та природничих наук; Центр підготовки іноземних громадян; дендрологічний парк площею 22,3 га; дослідне поле ХНАУ, Скрипаївське навчально-дослідне лісове господарство тощо.
Сьогодні студенти ХНАУ мають змогу набути практичних мовних навичок та отримати реальний досвід роботи на виробництві. В процесі вивчення спеціальних дисциплін студенти проходять практику в європейських країнах.

Працюють студентські і спортивні клуби, 18 спортивних секцій, є команда КВК, вокальні й вокально-інструментальні гуртки, танцювальні колективи, український народний хор «Жайвір», гуртки за інтересами. 

Сучасні тенденції у вищій освіті свідчать про щорічне зменшення кількості місць державного замовлення, тому перед батьками абітурієнтів, особливо сільських, постає необхідність навчання їх дітей за контрактною формою. ХНАУ ім. В.В. Докучаєва – найдешевший навчальний заклад IV рівня акредитації у Харківській області. Вартість навчання на бакалавраті коливається у межах 5000–6500 грн за навчальний рік. В університеті діє лояльна система оплати контракту за гнучкою системою – оплата частинами за семестр чи, навіть, місяць. В університеті значна частина студентів навчаються за заочною формою, що є зручним способом отримати вищу освіту для старшого покоління регіону.

Усі випускники-докучаєвці без проблем працевлаштовуються провідними фахівцями не лише в аграрному секторі, але й в інших галузях економіки.

Коротко про студмістечко:

Університет розміщується в автономному студентському містечку поблизу Харкова в екологічно чистому районі. Має 6 навчальних корпусів, 6 гуртожитків, дендрологічний парк, павільйон із сільськогосподарською технікою, спортивний зал, стадіон, актовий зал на 830 місць тощо.

75449 переглядів

Відгуки (4)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
This comment was minimized by the moderator on the site

Навчаюся, все чудово! Рекомендую!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Навчаюсь із задоволенням, вже три роки позитивних емоцій і інтенсивного навчання. Батьки задоволені! Сьогодні це мабуть єдиний університет, де ніяких хабарів немає!

This comment was minimized by the moderator on the site

У нас учеба как праздник ,в доброжелательной обстановке , где интересный каждый час. Вот какой мой университет! Сейчас я на 2 курсе и уже могу подрабатывать после пар: чувствую ,что набралась ума ,знаний и есть потенциал к тому чтобы стать...

У нас учеба как праздник ,в доброжелательной обстановке , где интересный каждый час. Вот какой мой университет! Сейчас я на 2 курсе и уже могу подрабатывать после пар: чувствую ,что набралась ума ,знаний и есть потенциал к тому чтобы стать профессионалом . Всем советую приходить учиться к нам!!!!

Read More
This comment was minimized by the moderator on the site

Любимое место. Второй дом. Ребят, если вы хотите, чтобы студенческие годы были не только плодотворными, но ещё и мегавесёлыми и запоминающимися, тогда вам сюда))))

Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.