Херсонський національний технічний університет запрошує на навчання талановитих, сміливих, ініціативних молодих людей, які мають намір самостійно досягти успіху в своєму житті
ХНТУ – це освіта, за якою майбутнє: професійна кар’єра, добробут родини, перспективна робота, суспільне визнання!
Херсонський національний технічний університет (ХНТУ) – заклад вищої освіти, який є державною установою, фінансується за кошти державного бюджету і належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України.
Рік заснування – 1959. Статус університету надано у 1997 році на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 1997 року №254.
На підставі Указу Президента України від 15.11.2004р. №1403/2004 Херсонському державному технічному університету надано статус національного.
Сьогодні ХНТУ – сучасний освітній центр, який реалізує програми підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, а також виконує науково-дослідницькі роботи для підприємств, організацій та закладів галузей машинобудування, текстильної, харчової та легкої промисловості, технічної і економічної кібернетики, електроніки, менеджменту, економіки, комп’ютерних наук, комп’ютерної інженерії тощо.
До структури університету входять 5 факультетів, 29 кафедр, підготовче відділення, відділення післядипломної освіти, відділ аспірантури та докторантури, економіко-технологічний технікум ХНТУ.
Університет провадить наукову діяльність, здійснює прикладні наукові дослідження, має наукові підрозділи, сприяє поширенню наукових знань та проводить культурно-просвітницьку діяльність.
Вченими університету засновано 10 наукових шкіл у галузях математики, хімії, прикладної механіки, легкої та текстильної промисловості, інформаційних технологій, економіки тощо.
В університеті працюють 3 спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій.
Складовими позитивного іміджу ХНТУ є і впровадження новітніх технологій навчання. Сучасний, спеціалізований програмно-технічний комплекс ХНТУ дозволяє розробляти сучасні мультимедійні навчальні матеріали і дистанційні курси та доставляти їх студентам у зручних для них режимі.
Міжнародне співробітництво є одним з пріоритетів діяльності Херсонського національного технічного університету. Ведеться активна співпраця за діючими договорами з вузами-партнерами з Німеччини, Франції, Польщі, Чехії, Болгарії, Швеції, Австрії, США, Ізраїлю, Китаю тощо.
Перелік спеціальностей, освітніх програм, за якими оголошується прийом на навчання для здобуття освітніх ступенів бакалавр, магістр (денна, заочна форми навчання)
022 Дизайн
(Дизайн; Графічний дизайн; Дизайн одягу(взуття); Дизайн середовища )
035 Філологія
(035.041 Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська)
051 Економіка
(Економіка; Економіка підприємства; Економіка підприємства і бізнес-аналітика; Економічна безпека)
071 Облік і оподаткування
(Облік і оподаткування)
072 Фінанси, банківська справа та страхування
(Фінанси; Фінанси і кредит; Державна податкова та митна справа; Фінансова аналітика та біржові технології)
073 Менеджмент
(Бізнес-адміністрування; Логістика; Менеджмент готельного і туристичного бізнесу; Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності; Менеджмент підприємницької діяльності)
075 Маркетинг
(Маркетинг)
076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
(Якість, стандартизація та сертифікація продовольчих і непродовольчих товарів; Товарознавство та експертиза в митній справі; Товарознавство і торговельне підприємництво; Оптова, роздрібна та Інтернет торгівля)
121 Інженерія програмного забезпечення
(Програмне забезпечення систем; Програмна інженерія; Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем)
122 Комп’ютерні науки
(Консолідована інформація; Комп’ютерні науки)
123 Комп’ютерна інженерія
(Комп’ютерні системи та мережі; Комп’ютерна інженерія)
125 Кібербезпека
(Кібербезпека)
126 Інформаційні системи та технології
(Інформаційні системи та технології; Інформаційні системи та технології в економіці, менеджменті та управлінні проектами)
131 Прикладна механіка
(Технології машинобудування; Прикладна механіка)
132 Матеріалознавство
(Матеріали і техніка в транспортній галузі)
133 Галузеве машинобудування
(Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування; Технічний сервіс у побутовому обслуговуванні та інженерний дизайн)
141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії; Електротехніка та електротехнології)
151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології)
161 Хімічні технології та інженерія ( хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів)
163 Біомедична інженерія (біомедична інженерія)
181 Харчові технології
(Технології зберігання, консервування та переробки плодів і овочів; Технології продуктів бродіння і виноробства; Технологічна експертиза та безпека харчової продукції)
182 Технології легкої промисловості
(Технологія та дизайн тканин; товарознавство, стандартизація та сертифікація виробів; Експертиза текстильних матеріалів та виробів; Художнє моделювання, конструювання та технології швейних виробів)
242 Туризм
(Туризм; Готельно-ресторанний сервіс)
274 Автомобільний транспорт
(Автомобільний транспорт)
275 Транспортні технології (на автомобільному транспорті)
(275.03 Транспортні технології (на автомобільному транспорті))
281 Публічне управління та адміністрування
(Публічне управління та адміністрування)
292 Міжнародні економічні відносини
(Міжнародний бізнес)