Рекомендовано
Адреса:
вул. Дідріхсона, 8, Одеса, Одеська область, 65029, Україна
Телефон:
+38 (048) 732-22-26
Електронна пошта:
info@onma.edu.ua
Сторінки в соціальних мережах:
Статус:
Державний
Форма навчання:
Денна, Заочна
Рік заснування:
1944
Акредитація:
IV

Додаткова інформація

При навчальному відділі по роботі з іноземними студентами є підготовче відділення для іноземних громадян. Заняття проводяться згідно з програмами вступних іспитів до вищих навчальних закладів України.

Також функціонує Центр довузівської підготовки: тел. (048) 793-24-57:

 • математика;
 • українська мова;
 • фізика;
 • англійська мова.

Для отримання повної та детальної інформації стосовно термінів, умов прийому, іспитів та необхідних сертифікатів центру оцінювання для вибраних спеціальностей звертайтеся в приймальну комісію за тел.: (048) 793-16-91, (048) 793-24-83.

До заяви в паперовій формі абітурієнту можуть знадобитися наступні документи

 • оригінал і копія документа про раніше здобуту освіту та додатка до нього;
 • оригінал і копія сертифікатів ЗНО;
 • оригінал і копія документа, що посвідчує особу;
 • 4 однакові кольорові фотокартки розміром 3x4 см;
 • для юнаків: оригінал військового квитка або приписного свідоцтва;
 • оригінали документів, що підтверджують право на участь в конкурсі, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами (при наявності).

Остаточний список всіх необхідних документів та форму подачі (оригінал або завірена копія) уточнюйте в приймальній комісії за тел.: (048) 793-16-91, (048) 793-24-83.

Одеська морська академія давно і добре відома в світовому морському суспільстві. За роки існування з 1944 року наш навчальний заклад мав різні назви: Одеське вище морехідне училище (ОВМУ), Одеське вище інженерне морське училище (ОВІМУ), Одеська державна морська академія (ОДМА), Одеська національна морська академія (ОНМА), Національний університет «Одеська морська академія» (НУ«ОМА»).

Протягом всієї історії ВНЗ забезпечувався високий професіоналізм науково-педагогічного персоналу, стандарти освіти і практичної підготовки курсантів, які відповідають міжнародним і національним вимогам.

НУ «ОМА» є провідним навчальним, науковим і методичним центром, який визначає стратегію і шляхи розвитку морської освіти в Україні.

Основним завданням університету є забезпечення конкурентоспроможності випускників на світовому ринку праці. НУ «ОМА» є активним членом Міжнародної асоціації морських університетів (IAMU), Чорноморської асоціації морських інститутів (BSAMI). Представники університету регулярно беруть участь в роботі асамблей, комітетів і підкомітетів Міжнародної морської організації (IMO) в складі офіційних делегацій України та Міжнародної асоціації морських університетів. У 2015 році академія приймала участь в різних міжнародних дослідницьких проектах, що фінансуються Європейською Комісією: MARINE, CruiseT, TATU, QANTUS.

За роки незалежності України Національний університет «Одеська морська академія» відкрив нові спеціальності, створив мережу відокремлених структурних підрозділів, в тому числі: Інститут Військово-Морських Сил (Одеса), Азовський морський інститут (Маріуполь), Дунайський інститут (Ізмаїл), Морський коледж технічного флоту, морехідне училище ім. А.І. Маринеско, факультет Військово-Морських Сил. Контингент курсантів і студентів з урахуванням структурних підрозділів досяг 12 тисяч чоловік, крім того, підвищення кваліфікації в університеті проходять щорічно більше 5 тисяч моряків.

Завдяки участі в міжнародних проектах, спонсорської допомоги таких компаній, як: V.Ships, MSC, OSM, BSM, MOL і інших, - університет має сучасну матеріально-технічну базу та новітні морські тренажери. У 2014-2015 навчальному році в університеті введені в експлуатацію нові лабораторії та тренажери: на кафедрі управління судном - повномасштабний навігаційний тренажер з 6 ходовими містками, на кафедрі морських перевезень - тренажер баластних-вантажних операцій морських суден, на кафедрі судновий електромеханіки і електротехніки - повномасштабний тренажерний комплекс суднової автоматизованої електроенергетичної системи, на кафедрі теорії автоматичного управління та обчислювальної техніки - лабораторія промислової автоматизації з 4 мобільними стендами та спеціалізований комп'ютерний клас. У 2015 році підписано меморандум про взаєморозуміння між університетом, Профспілкою працівників морського транспорту України та Міжнародною радою морських роботодавців (IMEC), який передбачає фінансування проектів з розвитку університету. Перший такий проект по створенню нового повномасштабного тренажера машинного відділення виробництва компанії Kongsberg Maritime AS планується реалізувати в 2016 році до початку нового навчального року.

НУ «ОМА» має все необхідне обладнання, методичне забезпечення і кадровий потенціал для підготовки випускників відповідно до вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (STCW) з урахуванням Манільських поправок 2010 року. Навчальні плани і програми бакалавра включають всі види обов'язкової підготовки для видачі першого диплома особи командного складу, а програми підготовки спеціаліста та магістра забезпечують можливість при наявності відповідного стажу роботи займати старші командні посади (капітана, старшого механіка) на морських судах. У Центрі підготовки та атестації плавскладу університету створені умови для ефективного підвищення кваліфікації моряків. Програми підготовки університету акредитовані Морським інститутом Великобританії (NI) та Інститутом морської техніки, науки і технологій (IMarEST). Система підготовки та дипломування моряків в Україні схвалена Міжнародною морською організацією (IMO) та Європейською асоціацією з безпеки на морі (EMSA), що дозволяє випускникам університету працювати в різних іноземних компаніях, в тому числі, на суднах під прапорами країн Європейського Союзу. Наявність наукових шкіл, аспірантури і докторантури, спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій, випуск збірників наукових праць університету забезпечують можливість ефективної підготовки кадрів вищої кваліфікації: докторів філософії і докторів наук. Система менеджменту якості університету сертифікована на відповідність міжнародному стандарту ISO 9001: 2008 Регістром судноплавства України.

До послуг курсантів курсантське містечко, на території якого розташовані: екіпаж (гуртожиток), їдальня і буфет, спортивний комплекс, сучасний медичний центр, власна газова котельня. У НУ «ОМА» створені всі умови для занять фізичною культурою і спортом: басейн олімпійського класу, ігрові та тренажерні зали, міні-стадіон, водна станція на березі моря.

Курсанти НУ "ОМА" щорічно проходять плавальну практику на суднах понад 130 компаній світу.  З кожним роком все більше судноплавних компаній Бельгії, Великобританії, Німеччини, Греції, Кіпру, Нідерландів, Норвегії, Франції, Сінгапуру, Японії та інших провідних морських держав віддають перевагу випускникам нашогo універcитету. Вcі випуcкники НУ «ОМА» уcпішно працевлаштовуютьcя нa кoмандні поcади нa морcьких судаx, нa підприємcтвах, в компаніяx і організаціяx морcької індуcтрії.

29717 переглядів

Відгуки (5)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
This comment was minimized by the moderator on the site

Университет самый лучший. Других не пробовали. О случаях со взятками не помню и не знаю. А те кто не может написать диплом, это смешно!!!!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Отличный ВУЗ

This comment was minimized by the moderator on the site

ВУЗ хороший, после окончания без проблем ушел в море)))

This comment was minimized by the moderator on the site

Хороший ВУЗ, который действительно дает знания тем, кто хочет их получить!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

ВУЗ СУПЕР!!!!!

Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

 1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.