Т.в.о. Міністра Сергій Шкарлет представив план заходів із розвитку професійної освіти в Україні

. Під час візиту Сергій Шкарлет відвідав державний навчальний заклад «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі», де представив план заходів із розвитку професійної освіти в Україні.

«Криза професійної освіти зумовлена певними глобальними чинниками, зокрема демографічним спадом, який спостерігається як в Україні, так і у світі, зростанням трудової міграції, в результаті якої найкращі українські фахівці їдуть за кордон, доступністю освіти за кордоном, соціальними запитами молоді щодо першого робочого місця. Тому постала потреба в модернізації профосвіти для сталого розвитку суспільства», – зауважив Сергій Шкарлет.

Унаслідок модернізації системи професійно-технічної освіти отримаємо:

  • механізми для здобуття професійної освіти впродовж життя;
  • створення умов для розвитку співробітництва закладів освіти, бізнесу і місцевої влади;
  • можливість здобувати безкоштовну професійну освіту дорослим;
  • широкий вибір надавачів послуг: державні, комунальні, приватні заклади на виробництві;
  • можливість здобувати профосвіту у професійних коледжах, а професійне навчання здійснювати на виробництві та у сфері послуг;
  • доступ до здобуття різних рівнів кваліфікації̈ (ступенева освіта).

«Для створення ефективної системи управління та фінансування закладів професійної освіти буде запропоновано нову модель управління у сфері профосвіти на рівні регіону з обов’язковим залученням усіх зацікавлених сторін», – сказав т.в.о. Міністра Сергій Шкарлет.

Також план модернізації передбачає оновлення навчальної та соціальної інфраструктури закладів професійної освіти із залученням інвестицій, адже лише 6% таких закладів оновлено.

Особлива увага приділятиметься популяризації професійної освіти та створенню гнучкої системи консультування молоді щодо здобуття робітничих професій.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.