Розширення Еразмус+ на профосвіту та допомога з реформами – Ганна Новосад зустрілась із керівником групи підтримки України в Єврокомісії

Пріоритети роботи МОН, можлива допомога Єврокомісії у запланованих освітніх реформах, а також розширення можливостей України у програмі Еразмус+. Про це йшлося на зустрічі Міністра освіти і науки Ганни Новосад з керівником групи підтримки України в Єврокомісії Петером Вагнером сьогодні, 22 листопада 2019 року, у м. Брюссель.

Міністр почала розмову з розповіді про спільний проєкт України та ЄС – «EU4Skills». Його мета – розвиток профосвіти в Україні.

«Профосвіта – пріоритет для нас. Ми маємо мету збільшити кількість дітей, що йдуть у профтехосвіту. Але без належної інфраструктури зробити це буде важко. “EU4Skills” – один з проєктів, на який ми розраховуємо для поліпшення інфраструктури. Тому для нас важливо, щоб він виконувався ефективно», – відзначила Ганна Новосад.

Вона також наголосила, що Україна зацікавлена у розширенні можливостей країни в межах програми Еразмус+.

«Інші країни в межах програми мають складову професійної освіти. Ми зацікавлені в тому, щоб така можливість була поширена й на Україну. Ми переконані, що це позитивно вплине як на можливості учнів, так і на спроможність системи загалом», – додала Міністр.

Петер Вагнер зазначив, що розуміє виклики реформи професійної освіти України та повільний поступ європейських проєктів, які доволі бюрократичні.

За його словами, можливо реформу профосвіти в Україні зможуть підтримати додатково. Йдеться передусім про допомогу в організації обговорень проєкту закону про професійну освіту з роботодавцями.

Ганна Новосад також означила потреби дошкільної та шкільної реформ.

«У дошкільній освіті ми маємо 2 виклики – доступ та якість освіти. У шкільній освіті ми розпочинаємо підготовку до реформи в базовій школі. Ми переконані, що якість освіти напряму пов‘язана з можливостями вчителів. Якщо у початковій школі ми маємо партнерів, які з нами працюють, то у базовій – це лише Вергеланд Центр. Для нас важливо, щоб співпраця у сфері підвищення можливостей професійного розвитку педагогів лишалася у полі нашої співпраці», – наголосила Міністр.

Вона також повідомила голові групи підтримки України в Єврокомісії, що наразі в Україні розпочинається реформа фінансування та управління вищою освітою та підтвердила зацікавленість України брати участь у програмі «Горизонт Європа» (наступниці «Горизонт 2020»).

В межах поїздки в м. Брюссель Міністр також взяла участь у заході Eastern Partnership Ministerial Meeting on Education на тему «Future of Learning and Teaching». Там Ганна Новосад мала зустріч із Міністром науки та культури Фінляндії Ханною Косонен.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.