МОН вітає з 90-річчям видатного українського вченого-фізика Віктора Бар’яхтара

Віктор Григорович є спеціалістом у галузі теоретичної фізики, фізики твердого тіла і магнітних явищ, екологічних проблем Чорнобильської АЕС. 

Зокрема, ним побудована теорія магнітоакустичного резонансу в магнетиках, розвинута теорія обмінної релаксації і релаксації магнітного моменту в феромагнетиках (релаксаційний доданок Бар’яхтара), створена квантова теорія термо-гальваномагнітних явищ в металах і напівпровідниках при низьких температурах, розвинута теорія нелінійних явищ в магнетиках, побудована теорія граток циліндричних магнітних доменів, досліджені особливості топології поверхні Фермі надпровідників.

Віктор Бар’яхтар приділяв багато уваги проблемам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також створенню організацій, інститутів та факультетів різних наукових напрямів.

Він є автором підручників для вищої та середньої школи та співавтором програми з фізики для шкіл України, а також створив свою велику наукову школу: серед його учнів – 32 доктори наук, 10 лауреатів державної премії України в галузі науки і техніки, керівники науково-дослідних інститутів НАН, академіки та член-кореспонденти.

МОН та т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет засвідчують свою щиру повагу та подяку ювіляру за його визначний внесок в розвиток вітчизняної та світової науки, становлення української державності.

Бажаємо Віктору Бар’яхтару міцного здоров’я, наснаги, невичерпного оптимізму та життєлюбності. Нехай Ваші рідні, колеги, учні завжди оточують Вас увагою та турботою, а Ваші видатні наукові досягнення служать на користь усього людства. Зі святом!

Джерело: https://mon.gov.ua/ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.