МОН проведе конкурс науково-технічних розробок за держзамовленням цього року за оновленими процедурами

Відповідне роз'яснення надає директорат науки та інновацій МОН сьогодні, 5 червня 2020 року.

Це рішення необхідне, оскільки 2 червня МОН отримало повідомлення від правоохоронних органів щодо розслідування кримінального провадження за фактом отримання неправомірної вигоди працівником Міністерства. За інформацією Прокуратури міста Києва, йдеться про неправомірну вигоду від представника держпідприємства за перемогу у конкурсі науково-технічних розробок за державним замовленням.

“Ми розуміємо, що зараз і результати експертизи, і їхній подальший розгляд на секціях не матимуть довіри. Ми розглядали різні варіанти вирішення цього питання — аж до скасування цього року конкурсу взагалі. Однак це було б несправедливо стосовно тисяч українських науковців, які доклали багато часу та зусиль, щоб податися на конкурс. Так само це було б мінусом і для держави, адже саме цей конкурс дозволив завершити десятки розробок, які сьогодні реально використовуються — в обороні, медицині тощо”, — пояснив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

Тому МОН прийняло рішення продовжити проведення конкурсу, але впровадивши низку “запобіжників”. По-перше, буде забезпечено повторну експертизу поданих проєктів. По-друге, буде повністю оновлено склад секцій. Важливо, що нових членів секцій відбиратиме не МОН, а зовнішня незалежна конкурсна комісія за чіткими критеріями.

“На жаль, положенням про конкурс не була передбачена обов'язкова постійна ротація складу секцій, але загалом це є важливим механізмом для забезпечення  прозорого відбору проєктів. Зараз ми проведемо таку ротацію, а також передбачимо її необхідність на майбутнє. Крім того, ми плануємо суттєво переглянути інші умови проведення цього конкурсу”, — додав Юрій Полюхович.

Оголошення про проведення конкурсу до складу секцій буде найближчим часом розміщено на сайті МОН.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.