МОН пропонує внормувати умови та вимоги на здобуття освіти для осіб з ТОТ

Метою документу є унормування умов та вимог щодо забезпечення прав громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, на здобуття вищої освіти за українськими стандартами.

«Право на здобуття освіти є невід’ємним правом, яке надає Конституція України своїм громадянам, зокрема й тим, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Наше завдання – створити рівні умови для реалізації такого права та забезпечення доступу до закладів освіти України, які знаходяться на підконтрольній українській владі території», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Інновації проєкту Порядку:

  • створення єдиного нормативного документу, який регламентує умови вступу до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти України осіб із ТОТ – Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованої території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення;
  • уточнення базових нормативних визначень, таких як «освітня декларація», «заявник» тощо;
  • уніфікація процедури вступу через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Також нормативно-правова база, яка регулює ці питання, потребує модернізації, тому що умови, які були похідними для реалізації наказів Міністерства освіти і науки України  від 24 травня 2016 року № 560 та від 21 червня 2016 року № 697, стали тотожними. 

Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці просимо надсилати до 25 січня 2021 року на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. (відповідальна особа – Ірина Кравчук, начальник відділу організаційного забезпечення та контролю Головного управління вищої освіти МОН).

Джерело: https://mon.gov.ua/ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.