МОН опрацьовує питання приєднання до Європейської організації публічного права, – Сергій Шкарлет

Про це повідомив т.в.о. Міністра Сергій Шкарлет під час онлайн-зустрічі з Директором ЄОПП паном Спиридоном Флогаітісом.

«Мета діяльності організації є досить конкретною та важливою, адже передбачає створення та розповсюдження знань у галузі публічного права, включаючи національне, порівняльне та європейське публічне право, права людини, екологічне право, пропагування європейських цінностей через публічне право у всьому світі. Не можна не відзначити, що результати діяльності також вражають – на сьогоднішній день ЄОПП розробила, організувала, посприяла та підтримала понад 200 освітніх, науково-дослідних та інших закладів та надала допомогу демократичним інституціям у понад 70 країнах», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Т.в.о. Міністра зазначив, що заклади вищої освіти України вже мають досвід співпраці в рамках ЄОПП. Свідченням цього є створення Одеського регіонального центру ЄОПП у 2010 році на базі Національного університету «Одеська юридична академія». Окрім того, у 2011 році до лав організації долучився один із провідних ЗВО України, який займається підготовкою висококласних юристів, – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. У 2018 році Національний авіаційний університет розпочав роботу з ЄОПП шляхом укладання Меморандуму про взаєморозуміння.

«Хотів би подякувати за можливість для українських закладів вищої освіти долучатися до спільних з європейськими партнерами ініціатив, що сприяє більш тісному співробітництву щодо підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері права», – наголосив Сергій Шкарлет.

Також він розповів, що задля приєднання до Організації необхідно витримати певну процедуру, яка передбачає такі кроки:

  1. погодження із заінтересованими міністерствами;
  2. отримання висновку правової експертизи від Міністерства юстиції;
  3. схвалення Кабінетом Міністрів України;
  4. направлення схваленого Урядом України документа на розгляд Офісу Президента України.

Директор ЄОПП Спиридон Флогаітіс звернув увагу на зацікавленість продовження ефективного діалогу для повноцінного оформлення співпраці з Україною на державному рівні.

Нагадаємо, МОН розроблятиметься новий проєкт співпраці з Європейським інвестиційним банком щодо запровадження змішаної освіти.

Джерело: https://mon.gov.ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.