Кабмін призначив виконавчим директором Нацфонду досліджень Бориса Сорочинського - вченого-біолога з понад 40-річним науковим досвідом

Уряд призначив виконавчого директора Національного фонду досліджень (НФД) – цю посаду обійняв Борис Сорочинський, науковець з понад 40-річним стажем. Відповідне розпорядження було прийнято під час засідання Уряду сьогодні, 25 вересня 2019 року.

Для відбору кандидатів було проведено відкритий конкурс – на нього подалися 9 претендентів. За підсумками співбесід Наукова рада Фонду провела таємне голосування й прийняла рішення рекомендувати кандидатуру Бориса Сорочинського. Її також погодив Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій, який виконує функції наглядової ради Нацфонду.

Борис Сорочинський очолить один із органів управління Фонду – виконавчу дирекцію. Вона забезпечить:

  • поточну роботу НФД;
  • організацію та проведення конкурсів;
  • укладання договорів;
  • контроль цільового використання бюджетних коштів;
  • звітування та забезпечення документообігу.

Це призначення – один з фінальних організаційних кроків, що необхідні для старту повноцінної роботи Фонду. Адже саме виконавчий директор має надати пропозиції щодо чисельності, структури та штатного розпису НФД, кошторису, бюджетних запитів тощо. Також він призначає та звільняє працівників дирекції Фонду.

Тож найближчим часом Борис Сорочинський повинен буде розробити структуру та штатний розпис Фонду, сформувати команду виконавчої дирекції, завершити реорганізацію Держфонду фундаментальних досліджень, правонаступником якого є НФД,  та вирішити питання оренди приміщень.

Водночас для початку надання грантів Фонду також треба буде затвердити порядки конкурсного відбору та фінансування проєктів, формування та використання коштів.

Нагадуємо, що раніше Міністр освіти і науки Ганна Новосад наголосила: МОН максимально сприятиме запуску Нацфонду досліджень та зробить все можливе, щоб на 2020 рік він став головним розпорядником коштів і не залежав від Міністерства.

Джерело: https://mon.gov.ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

  1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.