Іноземні студенти обирають українські ЗВО за якісну освіту – результати дослідження

Про це свідчать результати маркетингового дослідження привабливості української вищої освіти для іноземних громадян, презентація якого відбулася сьогодні, 7 грудня 2020 року, за участю заступника Міністра освіти і науки Андрія Вітренка та директорки державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» Олени Шаповалової.  Мета дослідження – виявлення проблем, пов’язаних з інтеграцією іноземних студентів до закладів вищої освіти України.

Дослідження, в якому взяли участь іноземні студенти з усієї України, проводилося МОН із липня до серпня 2020 року спільно з  Українським державним центром міжнародної освіти та Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.

«Роль іноземних студентів дуже важлива в освітньому процесі кожного закладу освіти. Адже це не тільки престиж та інвестиції в економіку країни, а й обмін досвідом, розвиток конкурентоспроможних особистостей тощо. Тому маємо боротися за гарну репутацію: забезпечувати високу якість навчання та створювати комфортні умови для прибуття, навчання й дозвілля іноземних студентів», – зазначив Андрій Вітренко.

Також він додав, що результати дослідження враховані під час підготовки плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів на виконання Указу Президента Володимира Зеленського.

Вартість навчання була причиною вибору навчання в Україні для 40-60% респондентів. 35% опитаних обрали українську освіту через легкість визнання диплома на батьківщині, а 42% – через бажання навчатися в одній із європейських країн.

На питання «Як Ви подавали документи на отримання запрошення на навчання?» 73,03% відповіли, що скористалися послугами рекрутингових компаній, і лише 1,12% безпосередньо працювали із сайтом ЗВО, який обрали для навчання.

Відповіді на питання «Як Ви дізналися про Україну?» були такими:

 • за порадою друзів – 50,7%;
 • через приватну рекрутингову компанію – 30,7%;
 • через сайт  – 5,2%. 

Серед перешкод, з якими стикаються іноземні студенти, є наступні:

 • 72,3% мали проблеми з отриманням віз та інших дозвільних документів для прибуття до України;
 • від 1 до 3 місяців витрачають на отримання візи на прибуття до України;
 • витрачають від 500 до 1 тис. дол. США для підготовки документів із метою отримання візи;
 • 50% опитаних хочуть, щоб відбулося покращення умов проживання в гуртожитках.

Зважаючи на результати проведеного дослідження, Українським державним центром міжнародної освіти пропонуються  наступні заходи:

 • спрощення й прискорення процедури отримання віз на навчання;
 • збільшення консульських представництв у країнах, які мають зацікавленість в освітніх послугах українських ЗВО;
 • забезпечення вільного вибору мови навчання для іноземних громадян відповідно до освітніх можливостей українських ЗВО;
 • створення на державному рівні Асоціації випускників українських ЗВО;
 • забезпечення високого рівня якості освітніх послуг із розширенням спектру освітніх можливостей українських ЗВО відповідно до запитів ринку й розвитку технологій.
Джерело: https://mon.gov.ua/ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

 1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.