Досягнення команди МОН у сфері науки та інновацій у 2020 році

«Реформування системи науки в Україні, наразі в пріоритеті для команди МОН. Цьогоріч нами розроблено зміни до законів про наукову і науково-технічну експертизу та щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій. Також опрацьовано Концепцію реалізації державної політики розвитку українських е-інфраструктур до 2023 року, підписано  Програму спільної діяльності Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України на 2021-2023 роки. Ми намагаємось об’єднати зусилля фахівців МОН із науковцями для розвитку системи освіти і науки країни в контексті європейської інтеграції та світової глобалізації», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Упродовж 2020 року:

 • 216 наукових проєктів отримали фінансування з Національного фонду досліджень;
 • проведено атестацію 224 державних  наукових установ;
 • підвищено зарплати учасників Антарктичної експедиції;
 • створено міжвідомчу робочу групу для реалізації документів щодо посилення захисту екосистеми та розвитку економіки Чорного моря;
 • завершено участь у програмі «Горизонт 2020» – 203 грантових угоди на суму понад 38 млн євро;
 • створено передумови для участі України в рамковій програмі «Горизонт Європа» (Horizon Europe);
 • відбувся конкурс молодих вчених на отримання державної стипендії імені Героїв Небесної Сотні; 
 • надано доступ до повнотекстових ресурсів (електронних книг) бази даних ScienceDirect;
 • врегульовано фінансування Національним фондом досліджень України (НФДУ) проєктів, обраних переможцями спільних конкурсів з іноземними науковими товариствами;
 • відкрито перший Музей науки.

Для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні призначено стипендії найкращим молодим вченим. Також ухвалено рішення забезпечити українських вчених за рахунок бюджетних коштів доступом до повнотекстових ресурсів (електронних книг) бази даних ScienceDirect та проведено онлайн-семінар для науковців щодо застосування інструментів Google у сфері наукових досліджень та публікацій.

У вересні цього року Мала академія наук України відкрила перший Музей науки в місті Києві. У музеї представлені експонати зі США, Канади, Великої Британії, Швеції та Польщі. Основою Музею є освітні програми для відвідувачів різного віку: від турів для вчителів і захопливих наукових шоу – до відкритих лекцій та навчальних програм для родин.

Також успішно реалізовано програму «Горизонт 2020», що відкриває можливості в подальшій співпраці з Євросоюзом та участі в наступній програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».

Нагадаємо, затверджено 54 проєкти робіт молодих вчених на 2021 рік.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua

Відгуки (0)

Рейтинг 0 з 5. Голосів: 0
Ще немає відгуків

Залиште ваші відгуки

 1. Залиште відгук як гість.
Rate this post:
0 Симолів
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Введіть текст, що на малюнку нижче.